داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

فیفا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال اسامی داوران قضاوت کننده در دیدارهای ایران-اندونزی و ایران –بحرین در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل را اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، اسامی داوران دیدار بحرین–ایران که در تاریخ 20 آبان، ساعت 19 به وقت ایران در ورزشگاه ملی بحرین در منامه برگزار می شود به شرح زیر است :

ناظر بازی : منعم فخوری از اردن

ناظر داوری : سعید هاضم راشد از امارات 

داور : مالک عبدالبشیر از سنگاپور

کمک داور اول : جفری گو گک فنگ از سنگاپور

کمک داور دوم : صبری بن مات از مالزی  

داور چهارم : هو تیام لیو از سنگاپور

همچنین اسامی داوران دیدار اندونزی –ایران که در تاریخ 24 آبان، ساعت 15:30 به وقت ایران در ورزشگاه گلورا بونگ کارنو در جاکارتا برگزار می شود به شرح زیر است :

ناظر بازی : کیم دونگ کی از کره جنوبی

ناظر داوری : محمد حمد السویل از عربستان

داور :های تان از چین

کمک داور اول : یوژین مو از چین

کمک داور دوم : وی هان از چین

داور چهارم : لیانگ ژائو از چین

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٢٦ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

کمیته داوران فدراسیون اسامی داورانی که در هفته یازدهم لیگ برتر قضاوت می کنند را اعلام کرد.

پنجشنبه 28/7/90 

راه آهن – فولاد مبارکه – ورزشگاه اکباتان تهران – ساعت 30/15

محسن قهرمانی  مسعود فرح نیا  رحیم شاهین  منصور نوری ناظر: سیامک بخشی

فولاد اهواز – مس کرمان – ورزشگاه تختی اهواز – ساعت 17

شاهین حاج بابایی  سعید زارع  غلام آموزگار  اسماعیل آمری ناظر: محمدعلی تولایی

جمعه 29/7/90

ملوان – داماش – ورزشگاه تختی انزلی – ساعت 30/15

احمد صالحی  محمدرضا منصوری  تورج عیوضی  امیرحسین فتاحی –  ناظر: غلامرضا بهروان

تراکتور سازی – سایپا – ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز – ساعت 16

سعید مظفری زاده  رضا سخندان  رسول فروغی  محمد ملکی  ناظر: حاتم بک پور

شاهین – مقاومت سپاسی – ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر – ساعت 17

محمدرضا اکبریان  سعید علی نژادیان  حمید غمزه  سیدمهدی سیدعلی  ناظر : محمدعلی فروغی

پیروزی – نفت تهران – ورزشگاه آزادی تهران – ساعت 15/18

هدایت ممبینی  داود رفعتی  محسن فریمانی  رسول رهبرفام  ناظر: یداله سلیمانی

شنبه 30/7/90

مس سرچشمه – نفت آبادان – ورزشگاه باهنر کرمان – ساعت 30/16

فرشید افشار  بابک داوری  مجید شمس  حسین زرگر  ناظر: ایرج نظری

صبای قم – شهرداری تبریز – یادگار امام (ره) قم – ساعت 30/15

جمشید محمدی  مرتضی کریمی  سعید قاسمی  پیروز سیف اله پور  ناظر: سعید بطحایی

ذوب آهن – استقلال – ورزشگاه فولاد شهر اصفهان – ساعت 18

محسن ترکی  حسن کامرانی فر  محمدرضا ابوالفضلی  رضا کرمانشاهی  ناظر: محمدرضا فازج

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٢٦ساعت ٦:٠۳ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

.

.

عکس زیر رو اصلا جدی نگیرید!!!!

عکس زیر رو اصلا جدی نگیرید!!!!

عکس زیر رو اصلا جدی نگیرید!!!!

عکس زیر رو اصلا جدی نگیرید!!!!

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٢٦ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

حسین عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این مطلب افزود: پرسش شما از من این است که چرا داوری فوتبال کشور در هفته‌های گذشته با حواشی متعددی دست به گریبان بوده؟ پاسخ من برای این سئوال فقط این جمله است که "برخی ها نمی خواهند اجازه دهند داوری فوتبال کشور کار خود را انجام دهد".

وی یادآور شد: در دوره‌ای که آقای عنایت رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال بود و برای تدریس و نظارت مسابقات به کشورهای مختلف می رفت، همین شما رسانه‌ها هجمه‌ای به راه می انداختید که در غیاب آقای عنایت کسی پاسخگو نیست و ... . من برای اینکه فردی پاسخگوی ابهامات داوری باشد و با توجه به اینکه مسابقات لیگ برتر دیدارهای حساسی چون دربی تهران را پیش رو داشت، تصمیم گرفتم در زمان سفرم به لائوس اختیاراتم به عنوان نایب رئیس کمیته داوران را به آقای غیاثی تفویض کنم.

نایب رئیس کمیته داوران با تاکید براینکه طی روزهای غیبتش کلیه امور مربوط به داوری کشور را زیر نظر داشته است، افزود: دیگر مثل چند سال قبل نیست و با فشار یک دکمه کامپیوتر می توانید بصورت اینترنتی با هرجای دنیا که خواستید، ارتباط داشته باشید. من هم با اینترنت و تلفن تمامی امور مربوط به کمیته داوران را دنبال می کردم و از کلیه اتفاقاتی که در این کمیته رخ می داد، باخبر بودم.

عسگری با ابراز تاسف از نوع برخوردهای جامعه فوتبال که به زعم او اینقدر نسبت به داوری بی انصاف هستند، افزود: پس این شعار بازی جوانمردانه مصداقش باید کجا باشد؟ برای ما که مدعی مسلمانی هستیم و بر اصول جوانمردای، حق و عدالت پایبندیم، زشت است فوتبال‌مان با چنین مسائلی دست به گریبان باشد. واقعا برای فوتبال ما زشت است که با داوران اینگونه برخورد می کنند.

"داور چه گناهی کرده است که برای یک قضاوت درست و بدون ایراد باید اینهمه با مشکل مواجه شود"، افزود: در جریان یک مسابقه فوتبال همه برای منافع خود می جنگند و این تنها داور است که نفعی از آنچه در زمین مسابقه می گذرد، نمی برد. با این شرایط طبیعی است که او بدون غرض و با کمترین اشتباه قضاوت کند.

وی افزود: متاسفم برای آن فردی که برای منافع خود و براساس فرضیات غلط این همه بلوا و همجمه علیه داوری به راه انداخته است. آیا این کار براساس انصاف، اخلاق و جوانمردی است؟ آیا نباید یک نفر جواب این شخص را می داده که اتفاقا آقای غیاثی این کار را کرده است.

عضو کمیته داوران خاطرنشان کرد: آقای غیاثی از طرف من ماموریت داشت، پاسخ افرادی که علیه داوری هجمه به راه انداخته بودند را بدهند، متاسفانه برخی‌ها از ایشان سند و مدرک خواسته بودند که از کجا چنین ماموریتی داشته است! آیا عضو کمیته داوران باید به آنها سند و مدرک ارائه می کرد؟!

"کمیته داوران هرکاری انجام می دهد، یکسری ایراد می گیرند"، حسین عسگری با بیان این مطلب به خبرنگار مهر گفت: آقای غیاثی در مورد عملکرد کمک داور دیدار تراکتورسازی - نفت تهران هرطور که اظهارنظر کرده، درست یا غلط، آیا شایسته اینطور برخورد بوده است؟ اصلا ایشان از کمیته داوران حکم هم نداشته، آیا نباید از کمک داور دفاع می کرد؟ ایشان حرف حق زده و اینهمه بلوا در رادیو، تلویزیون، خبرگزاری ها، روزنامه و ... ایجاد شده است، خدای ناکرده اگر حرف ناحق می زد، چه می شد؟!

وی افزود: آقای غیاثی اگر حرفی زده و اظهارنظری کرده است براساس گزارش داور و کمک داور دیدار تراکتورسازی تبریز - نفت تهران بوده، اتفاقاتی که در زمین مسابقه رخ داده و درگیری که در پمپ بنزین به وجود آمده است. ایشان اگر در مورد درگیری حرفی زده است، با استناد به مدارک پزشکی قانونی و طول درمانی است که برای کمک داور آن مسابقه تعیین شده است.

عسگری تاکید کرد: کمیته داوران فدراسیون فوتبال اتفاقاتی که در جریان و حاشیه دیدار تراکتورسازی - نفت تهران رخ داده است را سفت و سخت پیگیری خواهد کرد. این برای نخستین بار نیست که چنین اتفاقاتی در تبریز رخ داده است، سال گذشته هم در بازی تراکتورسازی - سایپا مشکلاتی برای تیم داوری مسابقه پیش آمد. در پایان آن مسابقه اگر آقای مایلی کهن مردانگی نمی کرد، اجازه خروج از ورزشگاه به محسن قهرمانی نمی دادند. متاسفانه به قهرمانی تهمت زده بودند که شیشه رختکن را شکسته و به مردم غیور آذربایجان توهین کرده است، در حالیکه اصلا اینطور نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: روز یکشنبه اعضای کمیته داوران جلسه‌ای سه ساعته در حضور آقای تاج داشتند، که در این جلسه تاکید شد، پیگیری‌های لازم به عمل آید و با افراد متخلف دیدار تراکتورسازی - نفت تهران برخورد شود. باید داوران امنیت لازم را داشته باشند. با این شرایط دیگری داوری حاضر نمی شود، در تبریز قضاوت کند!

نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه دیدار تیمهای فوتبال پرسپولیس - استقلال را ندیده است، در پاسخ به این پرسش که "چرا با وجود اعلام قبلی شما داوری قضاوت دربی را برعهده گرفت که پیش از این مسابقه پرسپولیس - استقلال را قضاوت کرده بود؟"، گفت: من نگفتم قطعا داوری دربی را قضاوت می کند که پیش از این سابقه داوری این بازی را نداشته است.

وی در ادامه افزود: تاکید من براین بود که داوری دربی را سوت می زند که کیفیت و توانایی قضاوت این بازی را داشته باشد و در عین حال کمیته داوران تلاش می کند تا فردی این بازی را قضاوت کند که سابقه قضاوت دربی را نداشته باشد، اما تاکیدی روی این موضوع نداشتیم.

عسگری افزود: در شرایطی که نام محسن قهرمانی به عنوان یکی از گزینه‌های قضاوت مطرح شده بود دیدید چه  هجمه‌هایی علیه این داور به وجود آوردند؟! اگر قهرمانی می رفت و یک درصد بد سوت می زد، با او چه می کردند؟

نایب رئیس کمیته داوران با تاکید براینکه کمیته متبوعش برای انتخاب داور دربی احساسی عمل نمی کند، افزود: انتخاب داور که احساسی نمی شود. نمی شود بگوییم، خب ترکی دو بازی را قضاوت کرده و حالا نوبت قهرمانی یا فغانی است که این بازی را سوت بزنند. برای انتخاب داور که نباید دلسوزی و حساب و کتاب کنیم. ما برای دربی باید بهترین و قوی ترین تیم داوری را انتخاب می کردیم که همین طور هم شد و بهترین تیم داوری این بازی را سوت زد.

وی ادامه داد: مگر برای انتخاب داور باید تعداد قضاوت‌های او را درنظر بگیریم، اگر اینطور بود که داوری چون صالحی هشت بار نمی توانست دربی را قضاوت کند. البته باید در اینجا به این نکته هم اشاره کنم که صالحی امروز بیمار است و کسی حتی سراغش را هم نمی گیرد.

عسگری خاطر نشان کرد: ما به همه داوران فرصت قضاوت می دهیم اما قبول کنید که نمی توانیم ریسک کنیم. برای انتخاب داور بازی حساسی چون دربی تا آخرین لحظه صبر می کنیم و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب می کنیم. گزینه‌ای که اطمینان داشته باشیم با کمترین نقص و ایراد قضاوت می کند.

نایب رئیس کمیته داوران در خاتمه تصریح کرد: عنوان شده است که ابلاغ داوری قهرمانی در لائوس لغو شده بود تا او دربی را قضاوت کند. افرادی که چنین اظهارنظری می کنند، از مسائل داوری دور و بی خبر هستند. از آنجائیکه من ناظر داوری مسابقات فوتبال انتخابی قهرمانی نوجوانان آسیا در لائوس بودم، قوانین AFC اجازه نمی داد قهرمانی در این مسابقات قضاوت کند. دلیل لغو ابلاغ قهرمانی به همین خاطر بود نه قضاوت در دربی! 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٥ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

 

 سعید مظفری‌زاده داور بین المللی ایران دو هفته دیگر بازی دو تیم چین و عراق را که در پکن برگزار می‌شود را قضاوت خواهد کرد.

 این بازی از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی 2014  برزیل است که حسن کامرانی‌فر، داود رفعتی به عنوان کمک داور  و یدالله جهانبازی به عنوان داور چهارم مظفری‌زاده را در این بازی همراهی خواهند کرد.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٥ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

شنبه9/7/90-هفته دوم

چوکا تالش-مهر کرج-پوریای ولی-کرج

فرزاد معبودی-یعقوب حجتی-علی دودانگه-سجاد لطافتی

شهرداری اردبیل-بدر بندر کنگ-دایی -اردبیل -ساعت 15:15

حمید حاج ملک-آرش پور اسماعیلی-مرتضی کاظمیان-سیامک شرفی

ذوب آهن نوین-گازفجر جم بوشهر ملت-اصفهان -ساعت 15:15

سیدرضا مهدوی-علی ملامحمدی-امیر آشور ماهانی-روح اله تیموری

مقاومت تهران-گیتی پسند اصفهان-5 آذر-تهران -ساعت 15:15

 سید وحید کاظمی-اسد حاج محمد-غلام رضوی-سعید شمس

شهرداری زنجان(پرشیا)پاس نوین همدان-کارگران-زنجان -ساعت 15:15

سعاد وفا پیشه-ایوب غلامزاده-حمید سفی-حامد اسم خانی

شهرداری دزفول-منطقه ویژه خلیج فارس-شهرداری-دزفول -ساعت 15:15

مجتبی آسنجرانی-مهدی شفیعی-عباس سعادت-عباس راکی

 آشیان گستران ورامین-گسترش فولاد سهند-شهید فتحی-ورامین- ساعت 15:15

منوچهر آغاسی-محمدرضا مدیرروستا-حافظ عظیمی-مجید پورعلی

ملی حفاری اهواز-نفت محمود آباد-اداره کار-اهواز- ساعت 15:30

محمد رضا تارخ-سجاد قنبری-عبداله عبداللهی-فرشید جواد پور

استقلال اهواز-فولاد نوین اهواز-تختی-اهواز- ساعت15:30

محمد حسین زاهدی فر-جلیل شعرانی-یوسف اطمینان-محمد رامی

داتیس لرستان-پیام خراسان-تختی-خرم آباد- ساعت 15:30

امید صالحیان-علی یوسفی-علی حاتمیان-نور محمد یوسف وند

پرسپولیس برازجان-نفت نوین آبادان-تختی-برازجان- ساعت 15:30

جواد رحیم زاده-علیرضا هادی پور-فرهاد مروجی-حسین مرادی

یکشنبه 10/7/90-هفته دوم

سپید رود رشت-شموشک  نوشهر-سردار جنگل-رشت- ساعت 15:15

اسماعیل بابلی-حسن توماری-معراج فشتمی-البرز جهانگیر

نوژن شهرداری نوشهر-نفت امیدیه-شهدا-نوشهر- ساعت 15:15

حسن اکرمی-هومن سحری-هادی حسینی-محمود قربانپور

نفت و گاز گچساران-سیاه جامگان مشهد-شهدا نفت-گچساران- ساعت 15:30

موعود بنیادی فر-قهرمان نجفی-مرتضی مالکی-محمد راهی

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٥ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

مدرس و ناظر داوری فیفا گفت: در بحث پرورش داوری مشکلی نداریم و تنها مشکل در اهمیت قائل نشدن به جایگاه و امنیت داوری در کشور است و متأسفانه داوران کشور از امنیت برخورار نیستند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، مسعود عنایت در حاشیه برگزاری کلاس ارتقای داوری زیر 25 سال آذربایجان‌شرقی در شهرستان بناب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برگـزاری چنین کلاس ارزشمـندی نشان دهنده جایگاه داوری بناب در کشور است.
وی افزود: آینده داوری در دست جوانان کشورمان است و برگزاری این کلاس در شهرستان بناب که با کمک کمیته داوران فوتبال استان و هیئت فوتبال شهرستان بناب برگزار شد؛ در ارتقاء سطح داوری کشور گام مؤثری خواهد بود.
مدرس و ناظر داوری فیفا با اشاره به اهمیت دادن فدراسیون فوتبال و کمیته داوران کشور به برگزاری کلاس‌های آموزش داوری در کشور تأکید کرد: در این کلاس‌ها آخرین مسائل داوری و صحنه‌های مربوط به بازی‌های جام جهانی، جام ملت‌های اروپا و جام ملت‌های آسیا برای داوران به نمایش گذاشته شده و برای آنان صحنه‌های داوری تجزیه و تحلیل می‌شود.
عنایت از توجه خاص فیفا به داوران کشورمان در مسابقات سطح بین‌المللی خبر داد و گفت: فیفا از داوران کشورمان برای قضاوت دیدارهای حساس در مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا و ... دعوت کرده و هم اکنون داوران ایرانی در مسابقات حساس قضاوت می‌کنند و این نشان دهنده توجه و عنایت خاص فیفا به داوران ایرانی است.
 
* برگزاری 200 کلاس ارتقا داوری فیفا در دنیا
وی همچنین با اعلام اینکه فیفا سرمایه‌گـذاری و هزینه خوبـی برای ارتقـای داوری در سطح دنیا انجام می‌دهد؛ تصریح کرد: سالانه متجاوز از 200 کلاس ارتقاء داوری در گوشه و کنار دنیا برای ارتقاء سطح داوری از سوی فیفا انجام می‌گیرد.
عنایت ادامه داد: یک تا سه کلاس فوتسال، فوتبال و فوتبال ساحلی در کشور هر سال برگزار می‌شود که اخیراً کلاسی برای داوران زیر 35 سال تشکیل شد و فیفا همکاری مناسبی در امر برگزاری این کلاس‌ها داشته است.
وی گفت: ما در کشور در بحث تربیت و پرورش داوری مشکلی نداریم و تنها مشکل در اهمیت قائل نشدن به جایگاه و امنیت داوری در کشور است و متأسفانه داوران کشور از امنیت برخوردار نیستند.
مدرس و ناظر داوری فیفا همچنین از عدم توجه مالی و معنوی به جامعه داوری در کشور انتقاد کرد و گفت: چه در زمان مدیریت این جانب و چه در زمان مدیریت فعلی از لحاظ پرداخت حق‌ا‌لزحمه به داوران توجه مناسبی نشده و آنان مبالغ ناچیز را خیلی دیر دریافت می‌کنند.
وی در عین حال گفت: حتی در برگزاری مسابقات دسته سه کشور، هزینه ایاب و ذهاب نیز توسط خود داوران پرداخت می‌شود.
عنایت  ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان تربیت‌بدنی، هیئت فوتبال و مخصوصاً کمیته داوران هیئت فوتبال بناب به خاطر اهتمام در تشکیل و برگزاری کلاس‌های ارتقاء داوری گفت: برگزاری چنین کلاس‌هایی نشان دهنده آینده خوب سطح داوری در شهرستان بناب و استان آذربایجان شرقی است، اما داوری این شهرستان، مستعد حمایت و پشتیبانی است و در صورت حمایت می‌تواند مشکل داوری فوتبال کشور را برطرف سازد.
وی استان آذربایجان شرقی و شهرستان بناب را یکی از مناطق و قطب‌های داورخیز کشور نام برد و از دست‌اندرکاران امر داوری در این استان تقدیر و تشکر کرد.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/۳ساعت ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: شنیده‌ام که آقایان گفته‌اند کمک‌داور در پمپ‌بنزین نوبت را رعایت نکرده و درگیر شده ولی این مسائل داستان درست کردن است.

 حسین عسگری در خصوص اتفاقاتی که بعد از دیدار تراکتور‌سازی و نفت تهران رخ داد اظهار داشت: درست است که در ایران نبودم اما عصر ارتباطات است و همه چیز را چک می‌کنم و با همه در تماس هستم. آقایان سلیمانی و غیاثی براساس گزارش‌های ناظر داوری همه چیز را در نظر گرفته‌اند و براساس اتفاقات رخ داده مسئله را بررسی کرده‌اند.

وی در خصوص اینکه جعفری مدیرعامل تراکتور‌سازی اعلام کرده که با وجود ارسال دو نامه اعتراض‌آمیز هیچ عذرخواهی صورت نگرفته گفت: در فوتبال اصلا بحث عذرخواهی وجود ندارد و تخلف،‌ تخلف است. کمک داور بازی در دو مرحله در داخل و بیرون از استادیوم مورد بی‌احترامی قرار گرفته و اعتقاد دارم صحبت‌های مطرح شده توسط آقایان واقعی نیست.

وی تأکید کرد: شنیده‌ام که آقایان گفته‌اند کمک‌داور در پمپ‌بنزین نوبت را رعایت نکرده و درگیر شده ولی شنونده خودش عاقل است. هیچ کس چنین مسائلی را نمی‌پذیرد. این مسائل داستان درست کردن است و آنها تخلف کرده‌اند و می‌خواهند به نوعی این مسائل را جمع کنند.

نایب رئیس کمیته داوران گفت: چه اشکالی دارد که چنین کمک داوری برای این مسابقه انتخاب شود؟ نباید از کمیته داوران به این شکل انتقاد کرد و باید منطق و عقل را در نظر گرفت و اینکه بخواهند از این حربه برای پوشاندن تخلف خود استفاده کنند صحیح نیست.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/۳ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: شنیده‌ام که آقایان گفته‌اند کمک‌داور در پمپ‌بنزین نوبت را رعایت نکرده و درگیر شده ولی این مسائل داستان درست کردن است.

 

حسین عسگری در خصوص اتفاقاتی که بعد از دیدار تراکتور‌سازی و نفت تهران رخ داد اظهار داشت: درست است که در ایران نبودم اما عصر ارتباطات است و همه چیز را چک می‌کنم و با همه در تماس هستم. آقایان سلیمانی و غیاثی براساس گزارش‌های ناظر داوری همه چیز را در نظر گرفته‌اند و براساس اتفاقات رخ داده مسئله را بررسی کرده‌اند.

وی در خصوص اینکه جعفری مدیرعامل تراکتور‌سازی اعلام کرده که با وجود ارسال دو نامه اعتراض‌آمیز هیچ عذرخواهی صورت نگرفته گفت: در فوتبال اصلا بحث عذرخواهی وجود ندارد و تخلف،‌ تخلف است. کمک داور بازی در دو مرحله در داخل و بیرون از استادیوم مورد بی‌احترامی قرار گرفته و اعتقاد دارم صحبت‌های مطرح شده توسط آقایان واقعی نیست.

وی تأکید کرد: شنیده‌ام که آقایان گفته‌اند کمک‌داور در پمپ‌بنزین نوبت را رعایت نکرده و درگیر شده ولی شنونده خودش عاقل است. هیچ کس چنین مسائلی را نمی‌پذیرد. این مسائل داستان درست کردن است و آنها تخلف کرده‌اند و می‌خواهند به نوعی این مسائل را جمع کنند.

نایب رئیس کمیته داوران گفت: چه اشکالی دارد که چنین کمک داوری برای این مسابقه انتخاب شود؟ نباید از کمیته داوران به این شکل انتقاد کرد و باید منطق و عقل را در نظر گرفت و اینکه بخواهند از این حربه برای پوشاندن تخلف خود استفاده کنند صحیح نیست.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/۳ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

مهدی تاج،در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت:مسئولیت چیدمان داوران برای تمام مسابقات برطبق مصوبه و براساس یک رویکرد و منطقی به عهده کمیته داوران است و این کمیته فقط از داوران بین المللی و برجسته و باتجربه کشور در امر قضاوت استفاده می‌کند.

وی ادامه داد:براساس هدفی که در این کمیته وجود دارد؛کسی در این فدارسیون حق دخالت ندارد و خوشبختانه درحال حاضر اعتراض خاصی به این روال منطقی کمیته داوران وجود نداشته است.
تاج افزود:داوران براساس لیاقت و توانمندی و آمادگی جسمانی و ارزشیابی قبلی آنها انتخاب می‌شوند و صحبت های مطرح شده درخصوص اینکه برخی از داوران قهر کردند را رد می‌کنم و هیچ داوری به دلیل انتخاب نشدن قهر نکرده است؛اگر این مسئله زمانی اتفاق بیفتد حق داوری از آن در معرتض گرفته شود و هیچ گاه با افراد زیاده خواه مدارا نمی‌کنیم.

نائب رئیس اول فدارسیون خاطر نشان کرد:عملکرد نوجوانان دراین دوره از رقابت های فوق العاده بود و شاگردان دولتی مهر موفق شدند نمایش قابل قبولی از خودشان ارائه دهند.
امیدوارم در مراحل بعدی نیز موفقیت این تیم ادامه باشد .
وی تاکید کرد:امیدوارم مشکل سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا برطرف شود و بازیکنان این تیم با انگیزه و روحیه مضاعف در ادامه رقابتهای جام قهرمانان آسیا حاضر شوند و نتایج قابل قبولی را کسب کنند.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/۳ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان این که کمیته داوران قصد دارد از امیر قلعه نویی شکایت کند، گفت:« خوشحال می‌شوم اگر قلعه نویی از من شکایت کند، تا مسائل روشن شود.»
رضا غیاثی با اشاره به صحبت‌های مطرح شده درباره احتمال شکایت امیر قلعه نویی از او گفت:« خوشحال می‌شوم اگر چنین اتفاقی رخ دهد، چون من هیچ دروغی نگفته‌ام و حتی گزارش کمک داور بازی تراکتورسازی و نفت تهران را در برنامه «۹۰» با سانسور عنوان کردم.من در حال حاضر منتظر هستم که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعمال نظر کند و اگر قلعه نویی قصد دارد از من شکایت کند، این کار را بکند، اتفاقا کمیته داوران نیز قصد دارد از قلعه نویی شکایت کند.«
غیاثی این را گفت و ادامه داد:« قلعه نویی هنوز نمی داند در مصاحبه هایش چه تهمت‌ها و افترا‌هایی نسبت به کمیته داوران زده است، به همین دلیل کمیته داوران بر اساس وظیفه قانونی خود از این مربی به دلیل تهمت،‌ افتراء و تشویق اذهان عمومی شکایت خواهد کرد و اگر کمیته انضباطی اقدامی صورت ندهد، در مرحله بعد شکایت را به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع می‌دهد.«
عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در ادامه با بیان این که تیم داوری بازی تراکتورسازی و نفت تهران، هیچ اشتباهی در قضاوت خود نداشتند،گفت:« کارشناسان داوری معتقدند تیم داوری و به ویژه‌ کمک داور دوم بازی که مورد ضرب و شتم قرار گرفت هیچ اشتباهی نداشته‌اند، پس چرا این همه سر و صدا ایجاد شد و پس از بازی به سوی او حمله ور شدند؟»
غیاثی در پایان با بیان این که شکایت قلعه نویی از او نوعی «فرار به جلو» است، گفت:« ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و ایشان هم هر کاری می‌خواهند انجام دهند. ایشان مسایلی را مطرح کرده‌اند که بعدها متوجه می‌شوند چه تهمت‌هایی زده‌اند.»

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/۳ساعت ٩:٤٥ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت