داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

علیرضا خاقانی امروز  در خصوص استعفای مسعود عنایت رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اگر به زمانی که عنایت

به این سمت گمارده شد، برگردیم و آن زمان را با شرایط حال حاضر داوری فوتبال در کشور مقایسه کنیم، می‌بینیم که عنایت خدمات زیادی به فوتبال کشور کرده است که مطرح کردن چند‌ داور با استعداد و جوان مانند سعید مظفری‌زاده یا علیرضا فغانی از جمله این خدمات است.
وی در ادامه افزود: پیش از دوران حضور عنایت در کمیته داوران، مسئولان قبلی به جای جوان‌گرایی و میدان دادن به داورهای جوان، داوری‌ها را به کسانی می‌دادند که با زانوبند راهی زمین مسابقه می‌شدند ولی عنایت این شهامت را به خرج داد تا داوران جوان وارد میدان شوند و حتی دیدارهای حساس داربی را برای قضاوت به آنها داد.
خاقانی در ادامه تصریح کرد: عنایت همواره به عنوان مدرس نمونه در سطح آسیا شناخته شده است و از همین رو به عنوان

مدرس و ناظر به اکثر کشورهای آسیایی دعوت می‌شد تا جایی که حتی کشور ژاپن برای آموزش داوران حرفه‌ای خود از وی دعوت کرد ولی متاسفانه در ایران و فدراسیون فوتبال قدر این شخصیت برجسته را ندانستند و وی با همه انتقادات غیرمنصفانه مجبور به استعفا شد.
وی در پایان گفت: در حال حاضر هرکس دیگر برای ریاست این کمیته برگزیده شود باید با همین داوران کار کند و داورانی که در حال حاضر در لیگ برتر قضاوت می‌کنند و گاهی هم دچار اشتباهاتی می‌شدند، برترین داوران کشور هستند.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٠/۱۸ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت