داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص پیشنهاد هیئت رئیسه این فدراسیون برای عهده‌دار شدن ریاست کمیته داوران گفت: مصلحت نیست مسئولیت کمیته داوران را برعهده بگیرم چون تخصصی در این زمینه ندارم.
مهدی تاج ضمن بیان این مطلب در خصوص پیشنهاد هیئت رئیسه برای پذیرش مسئولیت ریاست کمیته داوران اظهار داشت: مصلحت نیست بنده مسئولیت این کمیته را برعهده بگیرم چون تخصص خاصی در این زمینه ندارم. اطلاعات من از داوری مربوط به همان زمانی است که فوتبال بازی می‌کردم و تنها درحد یک بازیکن نسبت به داوری اطلاعات دارم.
تاج تصریح کرد: ‌البته طبق اساسنامه نایب رئیس اول فدراسیون می‌تواند بر روی کلیه کمیته‌ها نظارت عالیه داشته باشد و کمیته داوران هم از این قاعده مستثنی نیست.
وی تصریح کرد: ‌به اعتقاد من بهتر است فرد دیگری مسئولیت کمیته داوران را برعهده بگیرد که بتواند به صورت تمام وقت در خدمت این کمیته باشد چرا که برای فدراسیون فوتبال کمیته داوران یکی از کمیته‌های کلیدی است و اعتقاد دارم اگر این کمیته به خوبی وظایف خود را در قبال مطالبات باشگاه‌ها، داوران و برگزاری مسابقات انجام دهد، اشتباهات داوری به حداقل خواهد رسید و بسیاری از تنش‌های موجود در فوتبال کاهش می‌یابد.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال یادآورشد: فدراسیون فوتبال با خرد جمعی و استفاده از نظرات تمامی اعضای هیئت رئیسه برای انتخاب بهترین گزینه جهت ریاست کمیته داوران بزودی تصمیم گیری خواهد کرد.
تاج خاطرنشان کرد: در حال حاضر فعالیت‌های کمیته داوران کما فی السابق پیگیری خواهد شد و کلاس داوری که قرار بود در نیم فصل برای داوران لیگ برتر برگزار شود تشکیل می شود و در واقع هیچ برنامه‌ای در این کمیته معطل نخواهد ماند.
نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چرا وی همراه دیگر مسئولان فدراسیون فوتبال به دوحه سفر نکرده است تا تیم ملی را در رقابت‌های جام ملت‌ها همراهی کند، گفت: حضور من علاوه بر اینکه برای رسیدگی به امور فدراسیون لازم و ضروری بود باید پیرامون برخی سئوالات کمیته تحقیق و تفحص مجلس از فدراسیون نیز پاسخگو می بودم به همین دلیل ترجیح دادم که در ایران بمانم.
وی یادآور شد: سئوالات کمیته تحقیق و تفحص مجلس در خصوص باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال است که باید از حوزه فدراسیون فوتبال نسبت به آنها پاسخگویی و شفاف سازی کنم. یکی از دلایل ماندنم در ایران همین مسئله است.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٠/٢۱ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت