داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

جمال شریف سوری داوری که ایرانی ها قضاوتش را در بازی های ایران و استقلال - پرسپولیس به خاطر دارند به عنوان کارشناس داوری شبکه عرب زبان و ورزشی الجزیره اسپورت ؛ با اعلام حساسیت های این بازی به خاطر رویداد های مختلف ( گذشته ) از این بازی به عنوان دربی مسابقات غرب آسیا نام برد و برای همین انتخاب روشن ایرماتوف به عنوان یک داور خوب در جام جهانی گذشته و به اعتقاد وی یکی از بهترین داوران جهان از سوی کمیته ی داوران ای اف سی برای این بازی را ستود .

وی در ادامه ، داوری و صحنه های داوری این بازی را در نتیجه ی بازی تاثیر گذار ندانست و با اعلام حساسیت و سختی بازی برای تیم داوران قضاوت و همکاری بازیکنان را در بیشتر دقایق بازی خوب دانست .
وی روی دو صحنه از این بازی به کمک تصاویر تلویزیونی توضیحاتی داد .

١ - صحنه ی مربوط به کشیدن لباس نکونام در نیمه ی نخست توسط مدافع عراقی که با تصاویر بسیار زیبا مشخص بود که پنالتی صورت گرفته است . جمال شریف با تایید وقوع پنالتی به کمک خط کشی دید داور نشان داد که بازیکن عراقی جلوی دید داور را گرفته بود و اشاره کرد که با توجه به نتیجه ی نهایی بازی و برد ایران این تصمیم در نتیجه ی بازی تاثیر گذار نبوده است .

٢ - صحنه ی مربوط به گل ایران و فرار رضایی از آفساید عراقی ها وی با کمک خط آفساید زرد رنگ فرضی روی تصویر اشاره کرد که تنها دست رضایی در محوطه ی آفساید بوده است که وجود دست در محوطه ی آفساید جزو آفساید محسوب نشده و تصمیم کمک داور و در ادامه ، گل ایران ، در موقعیت صحیح زده شده است .

لینک خبر:http://www.esteghlali.com/dignews/display_article/id_39745/------------/

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٠/٢٢ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت