داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

«این ناتوانی رئیس کمیته داوران است که من در جام ملتهای آسیا نیستم.» و این تیر خلاصی بود بر پیکر مسعود عنایت ، که از سوی محسن ترکی شلیک شد . داور اول لیست الیت ایران که به لطف آسیب دیدگی ناگهانی الغمدی توانست شانس قضاوت در جام ملتهای آسیا را هم بدست آورد.

ترکی پنجشنبه شب یکی از جنجالی ترین بازی های عمرش را قضاوت کرد. او که سال هاست به سخت گیری شهره است، در دقیقه ٧۵ بازی با گرفتن یک پنالتی برای سوریه بازی را وارد شرایطی خاص کرد. صحنه ای مشکوک که حتی کمک اولش ، حسن کامرانی فر اعتقاد داشت آفساید است. او دقایقی بعد یک پنالتی برای ژاپن ده نفره گرفت و در آخرین لحظه بازی هم یار سوری را اخراج کرد. تصمیماتی که واکنش مربیان دو تیم ، کارشناسان داوری منطقه و حتی پیشکسوتان داوری کشورمان را به همراه داشت و همه متفق القول از شب بد ترکی اسم بردند. از اینکه او خیلی زود به کشور بر می گردد .

داور تحصیلکرده ایرانی  هنوز از مسابقات اخراج نشده. ۴کارشناس داوری حاضر در بازی ها اعلام کردند هیچ داوری تا قبل از پایان دور مقدماتی داوری حذف نمی شود . اگرچه بعد از بازی خیلی خودمانی به او گفته بودند شب خوبی نداشته اما در مقابله با خبرنگاران ادعا کردند شرایط خیلی هم بد نیست.

اما ترکی که بیش از ۵ سال در لیست بین المللی داوران آسیایی بوده و بیش از ٧٠ بازی ملی را سپری کرده شاید تازه پنجشنبه بود که دانست برترین بودن نیاز به لابی کمیته داوران ندارد و این داور است که باید در میدان بر اعصابش تسلط کامل داشته باشد.

لینک خبر:http://www.not.ir/news/126983.aspx

 

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٠/٢٤ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت