داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

اگر ترکی اشتباه کرده باشد داوری ایران از این موضوع لطمه خواهد خورد. من شنیده ام که ناظر داوری تصمیمات ترکی را تائید کرده است.
حسین عسگری که بحث انتخاب او به عنوان دبیر کل کمیته داوران مطرح است می گوید که صحبت هایی با تاج انجام داده است اما همه چیز منوط به بازگشت کفاشیان از قطر است. گویا برای روشن شدن وضعیت کمیته داوران فقط باید منتظر بازگشت رئیس فدراسیون از دوحه باشیم . کفاشیان پس از بازی امروز تیم ملی مقابل کره شمالی به ایران برمی گردد.
به گزارش ایلنا: عسگری در  مورد نحوه قضاوت محسن ترکی که در دیدار تیم های سوریه و ژاپن حرف و حدیث هایی را به وجود آورد، گفت:« امیدوارم که ما اشتباه بکنیم و تصمیماتی که ترکی گرفته درست باشد چون اگر ترکی اشتباه کرده باشد داوری ایران از این موضوع لطمه خواهد خورد.»
عسگری در مورد گل اول سوریه تصریح کرد:« بعد از چند بار دیدن صحنه هنوز هم نمی توان به درستی در مورد این موضوع صحبت کرد که مدافع ژاپن پاس به عقب داده یا مهاجم سوریه توسط بازیکن هم دسته اش در درون محوطه جریمه پا به توپ شد اما از شواهد این گونه به نظر می رسد که بازیکن سوریه ای در هنگام دریافت پاس در موقعیت آفساید قرار داشت و اشتباه ترکی در اخراج دروازه بان حریف و گرفتن پنالتی می تواند در نمره داوری او تاثیرگذار باشد هر چند که من شنیده ام که ناظر داوری تصمیمات ترکی را تائید کرده است.»
وی در ادامه اخراج بازیکن سوریه ای را به هیچ وجه درست نمی داند و می گوید:« بازیکن ژاپنی در آن صحنه به توپ ضربه زد و بازیکن سوری به درستی به سمت او رفت بنابراین اخراج بازیکن سوریه به هیچ وجه درست نبود.به اعتقاد من اشتباهاتی که از داورانمان در بازی های بین المللی می بینیم به این نکته باز می گردد که در ایران وظایفشان را طبق قوانین داوری به درستی انجام نمی دهند و چون به این مسائل در داوری کشورمان عادت می کنند در قضاوت های بین المللی با اشتباه مواجه می شوند. نمونه آن گول زدن در پنالتی هست که بیشتر آنها در تشخیص این موضوع که بازیکن واقعا تمارض کرده یا خطا روی او انجام شده دچار مشکل می شوند و این موضوعی است که٨٠ درصد داوران ما در تشخیص تمارض یا پنالتی اشتباه می کنند.»

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٠/٢٦ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت