داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

درباره تیم داوری دیدار تیم‌های ایران و امارات گفت: آقای کیم دانگ جین، داور ٣٨ ساله کره‌ای ٧ سال است که در فهرست بین‌المللی قرار گرفته و داور باتجربه‌ای نیست. بازی ساده و روانی که می‌توانست به راحتی از سوی او کنترل شود، با تصمیم‌های او و کمک داورانش می‌رفت به جنجال کشیده شود که البته شانس آورد مشکل خاصی به وجود نیامد.

فنایی درباره صحنه اخراج افشین گفت: داور و کمک داور اول او در این صحنه اشتباه کردند. آرش افشین برای ضربه زدن به توپ به هوا بلند شد و با ماجد ناصر برخورد کرد که حرکت او خطا بود و تنها یک جریمه تیمی باید به سود امارات اعلام می‌شد، چرا که در حرکت افشین بی‌ملاحظگی دیده نمی‌شد و از این رو دلیلی نداشت که داور به او کارت بدهد، اما کمک داور اول با بالا بردن پرچم خود و اشاره به داور باعث شد که افشین کارت زرد دوم را گرفته و از زمین اخراج شود.

کمک داور فینال جام جهانی ١٩٩
۴ درباره صحنه‌ای که دروازه‌بان امارات قصد حمله کردن به سوی آرش افشین را داشت عنوان کرد: دروازه‌بان امارات بسیار عصبانی بود و اگر مدافع تیم جلوی او را نمی‌گرفت، مسلما حرکتی انجام می‌داد که داور به او کارت قرمز نشان داده و علاوه بر این کمیته انضباطی هم برای او محرومیت‌هایی در نظر می‌گرفت، اما با توجه به اینکه مدافع مانع از ادامه حرکت او شد، کارت زرد برای او کافی بود.

فنایی با انتقاد از نحوه چیدمان داوران برای دیدار تیم‌های ایران و امارات گفت: درست است که داوران بین‌المللی هستند، اما با توجه به دیدار حساسی که ما با کره‌ جنوبی خواهیم داشت، درست نبود که داورانی از این کشور بازی ایران را قضاوت کنند. این مساله می‌توانست حرف و حدیث‌های زیادی به وجود بیاورد و به نظر من کمیته داوران باید تیم داوری دیگری برای این بازی انتخاب می‌کرد. با توجه به مسائلی که می‌توانست در بازی به وجود بیاید، انتخاب این تیم داوری برای قضاوت دیدار تیم‌های ایران و کره جنوبی اشتباه محض بود.

پیشکسوت داوری درباره کارت‌های زردی که داور به بازیکنان ایران نشان داد گفت: به نظر من کارت‌هایی که داور از جیب خود خارج کرد درست بود، غیر از کارت زرد دوم افشین که بی‌جهت به وی داده شد.

فنایی اخراج خالد سبیل را هم تصمیم درستی عنوان کرد و در عین حال گفت: اخراج مدافع امارات به درستی صورت گرفت اما با توجه به اینکه به قصد آسیب زدن به بازیکن ایران حرکت کرده بود، می‌توانست مستقیما کارت قرمز دریافت کند.

فنایی ادامه داد: اگر من ناظر بازی بودم، به این داور نمره ٨ می‌دادم که نمره متوسط به بالا حساب می‌شود. نمره زیر ٧.
۵ برای داوران ضعیف است و این داور کمی بهتر از متوسط بود.

وی همچنین درباره تیم داوری دیدار تیم‌های ایران و کره جنوبی گفت: با توجه به قضاوت‌هایی که از داوران دیده‌ایم من شانس محمد صالح سوبخیدین از مالزی را برای قضاوت دیدار تیم‌های ایران و کره جنوبی زیاد می‌دانم.

فنایی در پایان درباره شانس تیم داوری الغمدی که کامرانی فر و سخندان در آن حضور دارند گفت: احتمالا در طرفی که ایران حضور ندارد این تیم داوری قضاوت یک بازی را بر عهده خواهند داشت

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٠/۳٠ساعت ٤:٠۸ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت