داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

خـداداد افـشـاریــان‌ ‌ بـــا اشــــاره بـه مـشـکـلات عدیده داوران فوتبال کشور اظهار داشت: درحالی که یک بازیکن فوتبال کشور دستـــمزد یک میلــیــارد تومــانی دارد، هزینه داوران کشور از بین‌المللی تا ملی به مرز ۲۰۰ میلیون تومان هم نمی‌رسد.
وی افزود: ایـن پـول‌هـا هـمـه از بــیـــت ‌الـــمــال اسـت و اجحافـی کـه از ایـن طـریـق بـه استان‌های محروم و فوتبال آن‌ها می‌شود قابل چشم‌پوشی نیست.
افشاریان به مشکلات کنونی  فوتبال کهگیلویه و بویر احمد اشـاره کـرد و ابــراز داشـــت : مســئـولان اســتانــی به حلـقـه مفـقـــوده  ورزش تــوجــهی نـداشـتـه کـه جاداردباهمتی مضاعف ودیـدی بـازبه این عرصه فرهنگ‌سازنگریسته شود.
داور بین‌المللی فوتبال کشور از تیم فوتبال شــهرداری یــاســوج و دسـت‌اندکاران آن به عنوان خادمان ورزش یاد کرد و افزود: تیم شهرداری یاسوج، با بـضـاعـت کـم ولـی بـا هـمـت بــالا در سـطح فوتبال کشور خودنمایی می‌کندکه این نشان‌دهنده درایت مسئولان این تیم به ویژه شهردار یاسـوج اســـت.
افشاریان خطاب به مسئولان استانی عنوان داشـــت: دسـت تـک‌تـک مـسـئولان استـانی به ویژه مسئولان عالی این استان را می‌بوسیم و ازآن‌ها انــتـــظـار داریم که تـیم فوتبال شهرداری یاسوج را در این میدان سخت تنها نگذارند.
وی به دلایل استعفای خودازکمیته داوران فوتبــال این استان اشاره کردو گفــت:برخی ازشاگردان خودم با نامه‌‌نگاری به دستگاه‌های مختلف و تـــنـــهـــا بــرای رسیدن به اهداف خود عرصه را بر کمیته داوران تنگ کرده بودند.
افشاریان افـــزود:‌مشکل به خودمابرمی‌گردد چرا که در این فوتبال فرهـنـگ‌سـازی چـاره‌ساز مشکلات است و امروز اگر شـاگـرد‌ عـلیه استاد کارشکنی می‌کند تنها به دلیل عدم فرهنگ‌سازی در فوتبال است.
وی اظهار داشت: به جز تــعـــدادی داور آن هـــم از مـــنـــطـــقـــه‌ای خــاص از سایر داوران استان گلایه‌ای ندارم ولی به شاگردان خود توصیه می‌کنم که رسیدن به جایگاه اول داوری کـــشـــور بــا چنین تحرکاتی قابل دسترسی نیست.
افشاریان با بیان این‌که در طول ۱۸ ماه گذشته حقوقی از کمیته داوران کهگــیـلویه و بـویـراحـمـد دریـافت نکرده است، تصریح کرد: به عنوان یک داور بین‌المللی فوتبال برای کمک به فوتبال این استان در ورزشگاه بلیت‌فروشی می‌کردم و جاروکش این هیئت نیز بودم که به این خدمات افتخار می‌کنم چرا که اجـر خـدمـت به جـوانـان این اسـتـان را از هیچ شخصی طلب نمی‌کنم.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱۱/٤ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت