داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

روشن ایرماتوف، داور سال آسیا، بازی فینال جام ملت های آسیا قطر ٢٠١١ را قضاوت خواهد کرد. این بازی ساعت ١٨:٣٠ روز شنبه، ٩ بهمن ماه، در ورزشگاه خلیفه برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، همچنین عبدالمالک سنگاپوری به عنوان داور بازی ازبکستان - کره (دیدار رده بندی) انتخاب شد. این بازی در ساعت ١٨:٣٠ روز جمعه - ٨ بهمن - در ورزشگاه السد برگزار می شود.

ایرماتوف ٣٣ ساله، یکی از مشهورترین داوران دنیا است. او در سال های ٢٠٠٨ و ٢٠٠٩ داور سال آسیا شده است و در سال ١٠١٠ هم برای بار سوم پیاپی این عنوان را کسب کرد. عملکرد فوق العاده او در جام جهانی ٢٠١٠همه را شگفت زده کرده است.

او در مصاحبه با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، از داوری بازی فینال جام ملت‌ها به عنوان «داوری یک بازی دیگر» یاد کرده است و مدعی شده که متحمل هیچ گونه فشاری برای این مسئولیت نیست: « من اصلا استرس ندارم. این بازی یک بازی خاص نیست، چرا که همه بازی ها برای من مهم هستند، چه فینال باشد و چه نه. من در حال حاضر ٣ بازی را در این مسابقات داوری کردم که ٢ تای آن ها خیلی سخت بوده، بازی ایران - عراق در مرحله گروهی و ایران - کره جنوبی در یک چهارم نهایی. من خوب می دانم که چطور باید عمل کنم. من بعد از هر بازی عملکردم را آنالیز می کنم و از تجربیاتم در جام جهانی استفاده های زیادی می کنم.»

شمسول مایدین، دبیر داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، که خود او نیز داور سال اسبق آسیا بوده، معتقد است که داوران خوبی برای بازی های فینال و رده بندی انتخاب شده اند: « هر دوی آن ها از آمادگی خوبی برخوردارند. هم از لحاظ بدنی و هم تاکتیکی. آن ها بهترین داوری هایشان را انجام داده اند و من از آن ها توقع دارم که در این ٢ بازی هم مانند قبل باشند و نباید هیچ فشاری روی آن ها باشد و تمام سعی شان را بکنند».

رسولف عبدوخمیدولو و لیاسوف رافائل در بازی فینال دستیاران ایرماتوف خواهند بود. سوبخیدین محمد صالح از مالزی هم داور چهارم بازی است.

همچنین گوه جک فنگ جفری و هاجا مایدین بن ای پی پیر محمد در بازی رده بندی دستیاران عبدالمالک هستند. عبدالرحمن محمد ای ام حسین از قطر داور چهارم و مهد صبری بن مت دائود از مالزی داور پنجم بازی است.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱۱/٧ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت