داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص محرومیت حسن کامرانی‌فر از قضاوت در هـفـته بیست و یکم لیگ برتر گـفت : برخورد پـادگانی نداریم اما صحبت‌های ایشان باعث متشنج شدن جو داوری فوتبال کشور شد.

حسین عسگری ضمن بیان این مطلب افزود: ما با کسی تعارف نداریم و هر کسی از قانون سرپیچی کند با او برخورد می کنیم چرا که اظهارنظرهای داوران باعث ملتهب شدن فضای داوری فوتبال کشور می شود و در این شرایط نمی توانیم آن را کنترل کنیم.

عسگری تصریح کرد : آقـای کامرانی‌فر از قوانین مطلع بود و نباید درباره همکارش اظهارنظر می کرد و به خاطر اشـتـبـاهی که مرتکب شد باید جریمه شود چرا که رویه کمیته داوران از ایـن پـس همینگونه خواهد بود.
وی در مـورد ایـنـکه کامرانی‌فر پیرامون مسابقات جام ملت‌ها اظهار نظر کرده و صحبت‌های او پیرامون داوری فوتبال کشور نـبـوده است، اظهار داشت: ایشان به عنوان یک کمک داور حق نداشته در مورد داور خود صحبت کند حتی اگر ترکی بر روی صحنه بحث انگیز دیدار ژاپن و سوریه اشتباه کرده باشـد. ضـمـن ایـنـکه بر روی آن صحنه هیچکدام از ناظران AFC اتفاق نظر نداشتند و به یک تصمیم مشـتـرک مبنی بر اشتباه داور نرسیدند.

سرپرست کمیته داوران اضافه کرد : کـمک داور زیر نظر داور کار می کند و این داور مسابقه است که مسئولیت مسابقه را برعهده دارد و کامرانی‌فر نباید با این صراحت در مورد اشتباه داور خود اظهار نظر می کرد.

عسـگری با بیان اینکه قانون مصاحبه نکردن داوران، قانون “من درآوردی” نیست و تصمیم ما طبق آیین نامه فـیـفا و AFC بـوده است، یادآور شد: انتظار ما از کمک داور با سابقه‌ای نظیر کامرانی‌فر بیشتر از سـایر داوران است چرا که ایشان کـاملا از قوانین اطلاع داشت و در همین مسابقات جام ملت‌ها نیز به داوران گـوشـزد شـده بـود کـه حق ندارند پیـش از مـسابقه ، بعد از مسابقه و حتی بـعـد از پـایـان تورنمنت در مورد مسائل داوری اظهارنظر کنند.

وی با بیان اینکه کمیته داوران دربرخورد با داورانی که شئونات داوری را رعایت نمی کنند جدی است، اظهـار داشت : برای کمیته داوران آنـچـه اهمیت دارد رعایت اصول و قوانین است حتی اگر رعایت این اصول باعث شود برخی داوران صاحب نام ما از قضاوت محروم شوند.

سـرپـرست کمیته داوران با ابراز اطمینان از اینکه با نبود چند داور سرشناس چرخ داوری فوتبال کشور لنگ نمی ماند، اظهار داشت: کمیته داوران در نیم فصل دوم لیگ برتر مسعود مرادی را به دلیل کناره گیری از داوری و خداداد افـشـاریان را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد ولی این باعث نمی شود کار داوری فـوتبال کشور دچار وقفه شود و مطمئن باشید با داوران جوانتر خلاء این داوران را پر می کنیم.

عـسـگـری در پـایـان گـفـت : الـبـته کامرانی فر جزو کمک داوران خوب و باتجربه فوتبال ماست و قطعا محرومیت او طولانی مدت نخواهد بود ولی برای اینکه تفاوتی بین داوران قائل نشده باشیم و بهانه به دست کسی ندهیم و از سوی دیگر داوران متهم نشویم که بین داوران فرق می گذاریم بصورت موقت ایشان را از مسابقه پرسپولیس و نفت آبادان محروم کردیم تا بزودی در مورد او تصمیم بگیریم.

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱۱/۱۳ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت