داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

داور بازنشسته کشورمان با انتقاد از اظهارات داور بین المللی فوتبال ایران گفت: اینگونه اظهارات می تواند جایگاه داوران را در AFC متزلزل کند.

مسعود مرادی  ضمن بیان این مطلب در خصوص اظهارات محسن ترکی که عنوان کرده بود داوران ایران در آسیا جایگاهی ندارند و روابط در داوری آسیا حکمفرما است، اظهار داشت: این گونه نظرات شایسته داوران ما نیست و تبعات بسیاری برای داوران فوتبال کشور دارد و می تواند جایگاه آنان را درAFC متزلزل کند.

داور بازنشسته بین المللی فوتبال کشورمان اضافه کرد: بنده هم برای جام جهانی انتخاب نشدم ولی هرگز چنین مسائلی که حق داوران ما در آسیا تضییع می شود را عنوان نکردم و اعتقاد داشتم آنهایی که به جام جهانی رفتند از من شایسته تر بودند. داوران فوتبال ما باید در بیان اظهارات خود منافع ملی را در نظر بگیرند و با هر اظهار نظری تلاش نکنند تا موقعیت داوران ایران درAFC    متزلزل کنند.
مرادی ادامه داد: حفظ حرمت داوران و احترام به یکدیگر جزو اصولی است که باید در داوری فوتبال کشورحفظ شود و نباید با برخی اظهارات نسنجیده زمینه حاشیه سازی و افت داوری فوتبال کشور را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه کمیته داوران می‌تواند باید با نگاه پدرانه و دلسوزانه زمینه وحدت و یکپارچگی را در جامعه داوری ایجاد کند، تصریح کرد: جامعه داوری نیاز به وحدت و یکدلی دارد و در سایه چنین وحدتی است که می توان به رشد داوری فوتبال کشور امیدوار بود.
مرادی در خصوص پیوستن به جرگه ناظران و مدرسان داوری فوتبال آسیا اظهار داشت: از این پس قصد دارم درعرصه دیگری به جامعه داوری فوتبال کشور خدمت کنم و به همین منظورطی هفته جاری در سمینار ناظران AFCشرکت می‌کنم تا درسال جدید به عنوان ناظر و مدرس آسیا تجارب خود را در خدمت جامعه داوری قرار دهم.
وی در خصوص نحوه همکاری‌اش با کمیته داوران فدراسیون فوتبال یادآور شد: از این پس در بخش نظارت و تدریس داوری در خدمت کمیته داوران خواهم بود و پس از سمینار بین‌المللی AFCدر بعد داخلی و بین‌المللی تجربیاتم را در داوری در اختیار نسل جوان قرار خواهم داد.
داوربین المللی فوتبال کشور با تاکید بر اینکه حسن کامرانی فر تنها شانس داوری ایران برای حضور در جام جهانی آینده است ، اظهار داشت: از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران می خواهم تا هر چه زودتر زمینه بازگشت این کمک داور ارزنده کشورمان را به میادین فوتبال فراهم کنند و با حمایت روحی و معنوی از او باعث شوند تا این سرمایه داوری بار دیگر در صحنه مسابقات لیگ و بین المللی حضوری پر فروغ داشته باشد.
مرادی با اشاره به علت محرومیت کامرانی فر از حضور در لیگ برتر اظهار داشت: به هر حال ممنوعیت مصاحبه داوران جزو سیاست های جدید کمیته داوران است و این کمیته اعتقاد دارد این مسئله می تواند به کاهش حاشیه ها و تنش ها درجامعه داوری کمک کند اما به اعتقاد من کمیته داوران نباید با برخوردهای قهری موجب دلسردی و افت روحی داوران شود.


نوشته شده در ۱۳۸٩/۱۱/٢٥ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت