داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

حضور موفق داوران آسیایی در آفریقای جنوبی که ایرماتوف و نیشیمورا بهترین نمونه آنها بودند گویی خستگی را پس از سال ها از تن اوگاوا درآورده است.

" اعتقاد من این است که داوران آسیایی اگرنگویم بهترین اند اما هیچ چیز کمتر از داوران بقیه کنفدراسیون ها ندارند".

بنابر آمار بدست آمده داوران آسیایی بهترین رکورد را در بین همه داوران جام جهانی داشتند. تیم های تریو آسیا بطور متوسط 3.67 بازی در جام جهانی قضاوت کردند که بالاترین میانگین بود.

کونمبول که پنج تریو داوری داشت معدل 2.8 را برای هر تریو بدست آورد و بعد یوفا با 2.78 بازی برای هر تریو، کونکاکاف 2.67، کف با 1.67 و او اف سی با معدل -1 در رده آخر قرار گرفت.

روشان ایرماتوف در بین همه داوران بیشترین قضاوت را داشت و پنج بازی را قضاوت کرد. او که جوان ترین داور حاضر در جام جهانی بود بازی افتتاحیه و نیمه نهایی را هم سوت زد.

اوگاوا گفت : " اعداد گویای همه چیز هست. اگر داوران آسیایی خوب نبودند برای بازیهای بعدی انتخاب نمی شدند و تعداد بازیهایشان بیشتر نمی شد".

" این اولین بار بود که داوران آسیایی از ابتدا تا انتها در بازیها حضور داشتند. ایرماتوف و تیمش در بازی اول و نیشیمورا و ساگارا در بازی آخر داور چهارم و کمک داور ذخیره بودند".

" نکته دیگر اینکه داوران آسیایی بازیهای مهمی را قضاوت کردند".

اوگاوا حتی سوبخیدین داور مالزیایی را هم ستود هرچند او هشت بار داور چهارم شد و هرگز به داخل زمین نرفت. " فیفا یکی از تیم های تریو از هر قاره را بصورت ذخیره نگه می داشت و سوبخیدین بد شانس بود که به عنوان ذخیره انتخاب شد".

" به نظر من هیچ میان بری به سوی موفقیت وجود ندارد و باید مراحل قدم به قدم طی شود. مسئله تنها قضاوت خوب نیست. شما باید شخصیت لازم برای کار را هم داشته باشید".

" ایرماتوف تنها ٣٢ سال دارد و داور بازی افتتاحیه بود. او می تواند برای هر کسی یک مثال باشد".

" به عنوان رئیس بخش داوری آسیا می خواهم به همه کسانی که در این موفقیت سهیم بودند تبریک بگویم".

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱٢/٦ساعت ٤:۳٧ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت