داوران فوتبال ایران

آخرین اخبار داوری و اخرین ابلاغ های داوران در لیگ برتر ،یک،دو،سه

معاون دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: هوشنگ نصیرزاده شعور عمومی علاقه‌مندان به فوتبال و جامعه داوری را به سخره گرفت. 

یدالله سلیمانی در گفت‌وگو با فارس، در مورد اظهارات هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری شب گذشته برنامه 90 اظهار داشت: دوشنبه شب یک کارشناسی که بیشتر مشاور باشگاه‌هاست و حتی قانون را وارونه بازگو می‌کرد شعور عمومی علاقمندان به فوتبال و جامعه داوری را به سخره گرفت. 

وی ادامه داد: این کارشناس کلیه حوادث دربی تهران را به نفع تیم خاصی توجیه کرد. این در حالی است که بازیکنان 2 تیم، مربیان، سرپرستان و حتی تماشاگران از نحوه قضاوت محسن ترکی رضایت کامل داشتند و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نیز این مسئله را به کمیته داوران ابلاغ کرد.
  
 داور بین المللی بازنشسته فوتبال با اشاره به کارشناسی نصیرزاده عنوان کرد: نصیرزاده خطای پنالتی روی علی کریمی را خطای کریمی دانست و یا پنالتی‌ای را پیدا کرد که هیچ داوری آن را خطا نمی‌گرفت و حتی جریمه شخصی بازیکنان از سوی ترکی را زیر سؤال برد. نصیرزاده نشان داد که بی‌طرفانه کارشناسی نمی‌کند.
 
سلیمانی با اشاره به کارشناسی‌های گذشته نصیرزاده گفت: این کارشناس در زمان کارشناسی داوری بازی مس سرچشمه و صبای قم خطای آشکار مدافع مس را روی مهاجم صبا که منجر به اعزام بازیکن صبا به بیمارستان شد را با ذکر این جمله که می‌خواهم یک کارشناسی تعجب برانگیز کنم خطای مهاجم تشخیص داد و پنالتی درستی که داور اعلام کرده بود را زیر سؤال برد. 

وی در ادامه به فارس گفت: این در حالی است که در صحنه‌هایی که توپ در جایی قرار دارد که مناسب برای زدن با پا است اگر بازیکنی سرش را پایین بیاورد مرتکب خطا شده و یا زمانی که توپ در منطقه‌ای است که مناسب برای زدن با سر است اگر بازیکنی پایش را بیش از حد بالا بیاورد خطا کرده است. این را داوران درجه 3 هم می‌دانند و جریمه این خطا یک ضربه آزاد مستقیم است اما نصیر زاده آن را خطای مهاجم و ضربه آزاد غیر مستقیم خواند در حالی که رضا کرمانشاهی داور مسابقه با توجه به قوانین فیفا به درستی نقطه پنالتی را نشان داده بود. 

سلیمانی با اشاره به برنامه 90 گفت: از خدمات این برنامه به فوتبال و به ویژه برای افزایش سطح داوری و آگاهی علاقمندان به فوتبال تشکر می‌کنم اما از مسئولان این برنامه می‌خواهم از کارشناسانی استفاده کنند که خودشان داوری کرده‌اند و بی طرف هم هستند. 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/٢٩ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ توسط حسین زنده دلی نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت