عسگری: گل علی کریمی به شهرداری تبریز آفساید بود

 حسین عسگری درباره قضاوت بازی استقلال و مس کرمان گفت: این بازی صحنه خاصی نداشت و قضاوت در صحنه‌ای که شریفات پیراهنش را از تنش بیرون درآورد برای دادن کارت زرد درست بود. گرفتن چنین کارت زردهایی ممکن است در آینده باعث شود تا بازیکن خوب تیم سه اخطاره شود و از یک بازی حساس محروم شود. بهتر است مربیان به بازیکنان تذکر دهند تا هنگام گل هیجان خود را کنترل کنند و یا به صورتی شادی گل را انجام دهند که اخطار نگیرند.

عسگری درباره درگیری لفظی سرمربی و بازیکن مس گفت: با توجه به اینکه درگیری‌های لفظی در طول بازی رخ داده و مثل اینکه از روی صحنه تلویزیونی قابل لب خوانی است داور می‌بایستی اگر توهین یا ناسزایی شنیده بود با خاطیان برخورد می‌کرد، چرا که در قوانین داوری فرقی نمی‌کند بازیکن با تیم حریف درگیری لفظی پیدا کند یا با اعضای تیم خودی. البته داور بازی شاید در آن لحظه مشغول ثبت گل بوده و متوجه درگیری‌های سرمربی با بازیکن نشده است. داور که نمی‌تواند مثل تصویر تلویزیونی لب خوانی کند.

وی درباره بازی پرسپولیس و شهرداری تبریز گفت: گلی که پرسپولیس توسط علی کریمی به ثمر رساند آفساید بود و کمک داور در این زمینه اشتباه کرد. البته در بازی فجر با داماش براساس گزارش ناظر داوری، کهوری کمک داور اول بازی اشتباه تاثیر گذاری انجام داد و گل سالم فجر سپاسی را آفساید اعلام کرد. صحنه به این ترتیب بود که پرتاب اوت به نفع تیم فجر اعلام شده بود و همانطور که می‌دانید پرتاب اوت آفساید ندارد. هنگامی که مدافعان و مهاجمان برای سرزنی از جای خود بلند شدند، کمک داور تشخیص نداد که مدافع داماش به توپ ضربه زده و احساس کرده مهاجم فجر این کار را انجام داده به همین دلیل پس از اینکه توپ در منطقه آفساید به مهاجم فجر می‌رسد کمک داور پرچم را بالا می‌برد و گل سالم تیم فجر را نمی‌پذیرد. البته تشخیص این صحنه بسیار سخت بوده که آیا مهاجم به توپ ضربه زده یا مدافع حریف. به هر جهت اشتباه تاثیر گذار بود و اگر گل فجر به ثمر می‌رسید بازی یک بر یک مساوی می‌شد.

عسگری در پایان گفت: ما منتظریم فیلم بازی‌های دیگر هم به دست ما برسد، البته در دو بازی تراکتورسازی و شاهین سرمربی شاهین بوشهر؛ حمید درخشان به صورت محترمانه اعلام کرده که یک پنالتی برای تیم گرفته نشده است و همچنین سرمربی تیم مس سرچشمه نیز اعلام کرده در بازی در مقابل ملوان یک پنالتی به اشتباه برای تیم ملوان گرفته شده و منجر به گل اول این تیم شده است. ما منتظریم که فیلم بازی‌ها برسد تا در باره این صحنه قضاوت کنیم و به اعتراض تیم‌ها رسیدگی کنیم. در دیگر بازی‌ها تا آنجایی که ناظران به ما گزارش داده اند صحنه خاصی اتفاق نیفتاده است.

/ 0 نظر / 17 بازدید