غیاثی: حنیف عمران‌زاده و خسرو حیدری مستحق کارت قرمز بودند

رضا غیاثی درباره قضاوت روز گذشته هدایت ممبینی در بازی سپاهان و استقلال اظهار داشت: تا دقیقه ۲۴ بازی ممبینی بدون اشتباه قضاوت کرد. در این دقیقه جباری با بی‌ملاحظه‌گی خطای خطرناکی روی احسان حاج‌صفی مرتکب شد که ممبینی به درستی خطا را اعلام کرد اما جباری مستحق اخطار بود که داور این اخطار را نداد.
وی افزود: در دقیقه ۴۰ کیانوش رحمتی خطایی روی یانوش بازیکن تیم سپاهان انجام داد و مانع پیشروی وی شد و ممبینی به درستی اعلام خطا کرد و کارت زرد نشان داد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید

 

غیاثی ادامه داد: در دقیقه ۴۶ بازی حنیف عمران‌زاده مدافع استقلال به هنگام سر زدن روی یانوش پرید و روی این بازیکن خراب شد که داور به درستی اعلام خطا کرد اما از کارت زرد صرف‌نظر کرد که به دلیل نزدیک بودن این خطا به محوطه جریمه داور در این باره مرتکب اشتباه شد.
این کارشناس داوری خطایی که جانواریو در دقیقه ۴۶ انجام داد و کارت زرد گرفت را درست دانست و عنوان کرد: در دقیقه ۴۸ و ۸۵ بازی نیز دو کرنر باید به نفع استقلال گرفته می‌شد که اعلام نشد و باعث اعتراض فرهاد مجیدی بازیکن تیم استقلال شد.
وی گفت: در دقیقه ۴۹ در رفت و برگشت توپ روی دروازه استقلال و در شلوغی جلوی دروازه ابراهیم توره مهاجم تیم سپاهان قصد داشت با دست توپ را وارد دروازه کند که داور رفتار غیرورزشی این بازیکن را به خوبی تشخیص و اخطار داد. یکی از مهمترین اشتباهات ممبینی را در دقیقه ۵۳ عنوان کرد و گفت: زمانی که مهاجم سپاهان از کمند مدافعان استقلال گریخت و در شرایطی که با طالب‌لو تک به تک شد عمران‌زاده با خطا این بازیکن را متوقف کرد و این یعنی جلوگیری از شانس گل مسلم و جریمه آن یک ضربه آزاد و کارت قرمز بود که داور به خوبی محل خطا را بیرون محوطه جریمه تشخیص داد اما متاسفانه کارت زرد نشان داد که اشتباه بود.
این کارشناس داوری یادآور شد: در دقیقه ۵۸ بازی هم مجیدی در موقعیت آفساید صاحب توپ شد و مرتضی کریمی کمک داور اول بازی به درستی آفساید تشخیص داد و اعتراض بعدی مجیدی و زدن ضربه زیر توپ کارت زرد در پی داشت که تصمیم داور کاملا درست بود.

غیاثی دومین اشتباه بزرگ ممبینی را در دقیقه ۷۰ اعلام کرد و گفت: ممبینی در دقیقه ۷۰ به حیدری اخطار داد که متاسفانه باید بگویم باز هم اشتباه کرد. این داور باید بازیکن تیم سپاهان را با نشان دادن کارت قرمز از بازی اخراج می‌کرد. حیدری با کف پا روی ساق پای سیدصالحی زد که یک خطای شدید بود و جریمه‌اش اخراج است.
این کارشناس داوری تصریح کرد: در دقیقه ۸۱ عمران‌زاده در محوطه جریمه استقلال با دست روی شانه یانوش بازیکن سپاهان گذاشت و این بازیکن را به پایین کشید که جریمه عمل بازیکن تیم استقلال یک خطای پنالتی بود که از چشم داور دور ماند.

غیاثی درباره اظهارنظر امیر قلعه‌نویی سرمربی سپاهان در رابطه با اعتراض به نحوه قضاوت داور گفت: مربیان و بازیکنان چه در مورد قضاوت حق داشته باشند یا نداشته باشند برابر قوانین فیفا و قوانین کمیته انضباطی کشور حق ندارند علیه داور و سایر عوامل اداری بازی اظهارنظر کنند. قلعه‌نویی باید خود را حفظ کند. چنین صحبت‌هایی باعث می‌شود کمیته داوران از ایشان به کمیته انضباطی شکایت کند و قطعا این مربی احضار خواهد شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید