عسگری: با حمایت همه رده های داوری از یکدیگر مشکلات حل خواهد شد

کلاس توجیهی داوران نیم فصل دوم لیگ برتر و همچنین کلاس توجیهی داوران سازمان لیگ آزادگان صبح امروز در آکادمی ملی فوتبال با حضور کفاشیان، نبی و پیشکسوتان امر داوری و همچنین مسعود عنایت رئیس اسبق کمیته داوران برگزار شد.

در ابتدای این کلاس توجیهی حسین عسگری سرپرست جدید کمیته داوران با اشاره به اینکه  در چند وقت گذشته جو ناحقی علیه داوران درست شده است گفت: «باید تلاش کنیم که این جو ناحق را برگردانیم و داوران دقت نظرشان را بالا ببرند. باید با صبر و تحمل به سمت شرایط ایده آل پیش رفت تا داوری ایران به بالاترین سطح ممکن برسد .»

عسگری در ادامه گفت: «داوران از داخل ضربه می خوردند. به نظر من با حمایت از یکدیگر در همه عرصه های داوری ، کارشناسی و نظارت اتفاقات و مشکلات پیش آمده در داوری کاهش خواهد یافت و به ندرت اتفاق خواهد افتاد. اگر پیشکسوتان از داوران و حتی از خودشان هم حمایت کنند شاهد جو خوبی در داوری کشور خواهیم بود.»

عسگری در پایان سخنانش بازنشستگی مسعود مرادی را اعلام کرد و گفت: «طبق اساسنامه فیفا داوران تا ۴۸ سالگی می توانند در لیگ های داخلی قضاوت کنند اما براساس تشخیصی که خود مردای داده ایشان در کارهای آموزش، نظارت و مدرسی حضور خواهد داشت. مسعود مرادی همچنین طی جملاتی کوتاه با تقدیر از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران گفت: لیگ برتر محلی است برای اینکه داوران جوان و جویای نام وارد لیست بین المللی شوند و در عرصه های داخلی و خارجی بدرخشند. به این ترتیب با توجه به تمام شرایط صلاح نیست که من در لیگ برتر قضاوت کنند ولی با تمام وجود در خدمت کمیته داوران برای همکاری خواهم بود.»

/ 0 نظر / 3 بازدید