داود رفعتی:عسگری می‌تواند در جامعه داوری تحول عظیمی ایجاد کند.

کمک داور بین المللی فوتبال ایران گفت: در گذشته با داوران مثل مغازه‌های شیرفروشی برخورد می‌شد و هیچ‌کدام انگیزه‌ای برای خوب قضاوت کردن نداشتند. کمک داور بین المللی فوتبال ایران گفت: در گذشته با داوران مثل مغازه‌های شیرفروشی برخورد می‌شد و هیچ‌کدام انگیزه‌ای برای خوب قضاوت کردن نداشتند.

 

داود رفعتی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد انتخاب حسین عسگری به عنوان سرپرست جدید کمیته داوران گفت: حضور عسگری در این سمت را به ایشان و جامعه داوری تبریک می‌گویم. عسگری می‌تواند در جامعه داوری تحول عظیمی ایجاد کند. با ایشان در قضاوت‌های خارجی و دو سال در کمیته داوران با ایشان کار کرده‌ام و به توانایی‌هایش آشنا هستم.
وی در مورد اینکه عسگری چگونه می‌خواهد اشتباهات داوری را کم کند گفت: قطعا اشتباهات داوری صفر نخواهد شد و در همه جای دنیا داوران اشتباه دارند اما علت اصلی اشتباهات داوری ما بی‌انگیزگی داوران بود. در گذشته بین داور ملی و بین المللی تفاوتی قایل نمی‌شدند. در واقع مانند مغازه‌های شیرفروشی با داوران رفتار می‌کردند و قضاوت هم مثل شیر فروختن مغازه‌ها نوبتی بود.
رفعتی افزود: اگر داوری خوب قضاوت می‌کرد باز هفته بعد به او داوری نمی‌دادند و اگر بد هم قضاوت می‌کرد بازهم داوری به او داده نمی‌شد. در واقع داوران انگیزه‌ای برای خوب قضاوت کردند نداشتند و احترام به داوران پیشکسوت هم وجود نداشت اما با حضور عسگری قطعا داوری فوتبال ایران رشد خواهد کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید