هادی دزفولی: داورهای کشور سواد عمومی ندارند

داوران فوتبال

هادی دزفولی گفت: واردشدن به داوری،فاکتورهایی دارد و هرکسی می تواند وارد شود؛اما مهم این است که آن شخص درچه فرهنگ و اصالتی زندگی و رشد کرده که این موضوع روی شخصیت داور تاثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد:اتفاقات زیادی باعث شده که داوری فوتبال کشور به این حال و روز تبدیل شود.

وی با بیان اینکه می توان فدراسیون را محکوم کرد،اظهار داشت:من حق را هم به مربیان، بازیکنان و مردم می دهم و هم به داوران؛زیرا در بعضی از مسائل،داوران مقصر اصلی نیستند.

دزفولی تصریح کرد:اما می توان در خیلی از مسائل داوران را مقصر دانست؛زیرا اگر آنها خوب قضاوت کنند،دلیلی ندارد که اینقدر از آنها انتقاد شود.

وی تاکید کرد:روسای گذشته کمیته داوران،بخصوص عنایت را می توان مقصر اصلی این پیشامد برای داوری دانست؛چراکه با مدیریت غلط و حمایت بیجا از داوران،داوری فوتبال کشور را به این حال و روز انداخت.

پیشکسوت داوری،درخصوص از بین رفتن حرمتها،خاطرنشان کرد:گاهی اوقات حرمتها شکسته شده و وقاحت جایگزین آن شده است،من عنایت را مقصر این اتفاقات می دانم. امیدواریم اشتباهاتی که در گذشته اتفاق می افتاده است،دیگر تکرار نشود.اگر یک داور اشتباه سنگینی می کند،باید یکسال یا شش ماه محروم شود تا تنبیه شود.

وی یادآور شد:متاسفانه داوران امروز فوتبال از سواد عمومی برخوردار نیستند که این مسئله به داوری خیلی لطمه زده است.

دزفولی در پایان گفت:ناظران و مسئولان مسابقات نیز مظلوم واقع شده اند و فدراسیون توانایی ندارد که بتواند به خوبی از آنها حمایت کند.

 

/ 2 نظر / 19 بازدید
محمد سعید

سلام حسین جان منdavarاز انجمن داورانم.چشم از این به بعد فارسی مینویسم.یه سری به وبلاگم بزن

فتیح کمیل

همه داوران بیسواد نیستند ایشان می توانستند از ادبیات بهتری استفاده نمایند.