آیا محسن قهرمانی از لیست بین‌المللی بیرون می‌آید؟

پارسال همین موقع‌ها بود که به محسن قهرمانی خبر رسید مسعود عنایت او را برای لیست بین‌المللی انتخاب کرده است. این خبر به آن معنا بود که رقیب قهرمانی یعنی تورج حق‌وردی در رقابت با این داور شکست خورده است البته این شکست به منزله ناتوانی حق‌وردی نبود بلکه شرایط سنی حق‌وردی باعث شد تا عنایت، قهرمانی را که سابقه حضور در لیست بین‌المللی داشت انتخاب کند هرچند خوشحالی قهرمانی برای حضور مجدد در لیست بین‌المللی چندان طول نکشید. داوری که تا چند سال پیش به خاطر اضافه وزن و نداشتن آمادگی در تست از لیست بیرون آمده بود این بار به خاطر شرایط سنی با مشکل مواجه شده بود. AFC در یک اقدام کاملا ناگهانی اعلام کرد داوران بین‌المللی برای حضور در لیست الیت (نخبه) باید از شرایط سنی برخوردار باشند. این شرط AFC بیانگر این بود که محسن قهرمانی شانس کمی برای ورود به لیست الیت دارد. این کش و قوس‌ها ادامه داشت و کمیته داوران برای متقاعد کردن AFC تلاش خود را کرد اما اینطور که گفته می‌شود نامه‌ای که روز بازی استقلال - سپاهان به دست کمیته داوران رسید بیانگر آن بود که محسن قهرمانی دیگر شانسی برای حضور در لیست الیت ندارد و اگر اینطور شود حضور قهرمانی در لیست بین‌المللی هم چندان معنایی ندارد چراکه این داور باتجربه با این شرایط مجبور است به عنوان داور چهارم در بازی‌های آسیایی حضور پیدا کند! به همین خاطر به احتمال زیاد کمیته داوران محسن قهرمانی را از لیست بین‌المللی بیرون می‌کشد تا مقدمات حضور یک داور جوان که شرایط سنی‌اش به لیست الیت بخورد فراهم شود. در میان داوران لیگ، 2 داور «مهدی سیدعلی و محمدرضا اکبریان» مد نظر کمیته داوران هستند و از این پس زیر ذره‌بین عسگری قرار می‌گیرند. اگر سیدعلی یا اکبریان بتوانند نظر مساعد عسگری را جلب کنند به احتمال زیاد یکی از آنها جایگزین قهرمانی می‌شود در غیر این صورت کمیته داوران محسن قهرمانی را در لیست بین‌المللی نگه می‌دارد. باید دید طی فصل جاری اکبریان و سیدعلی می‌توانند نظر عسگری را جلب کنند؟ 

برای حفظ قهرمانی ، کمیته داوران چه کار می‌کند؟ 

بدون شک محسن قهرمانی یکی از داورانی است که به خاطر توانایی بالا در روزهای سخت به نوعی آچار فرانسه کمیته داوران بوده است. قهرمانی که دو سال پیش به خاطر اضافه وزن از لیست بین‌المللی بیرون آمد با پشتکار توانست حدود 40 کیلو وزن کم کند و با شکل و شمایل جدیدی به لیگ برتر برگردد. 

قهرمانی با این انگیزه وزنش را به شرایط ایده‌آل رساند که بتواند دوباره جایگاه خود را پس بگیرد اما حالا که با قانون جدید AFC دوباره شانس بین‌المللی خود را از دست می‌دهد آیا انگیزه‌ای برای نگه داشتن وزن ایده‌آل خود دارد یا اینکه دوباره قهرمانی را با همان شمایل قبل در لیگ می‌بینیم. 

در این شرایط که پیش آمده به نظر می‌رسد کمیته داوران برای حفظ یکی از داوران توانای لیگ نقش زیادی داشته باشد و این انگیزه از دست رفته را کمیته داوران می‌تواند دوباره به قهرمانی بازگرداند.

/ 0 نظر / 17 بازدید