غیاثی:قضاوت شهرآورد نوبتی نیست

'سید رضا غیاثی' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، در خصوص قضاوت محسن ترکی در شهرآورد روز گذشته تصریح کرد: چیزی که همه از قضاوت ترکی مشاهده کردند عملکرد خوب و قابل قبول او بود، ولی از آنجا که کارشناسی تلویزیونی با کارشناسی داخل میدان فرق دارد می توان به چند اشتباه اشاره کرد. 
وی ادامه داد: به عنوان مثال به جریمه های شخصی و کارتهایی که ترکی به بازیکنان نشان داد ایردهایی وارد بود. 
غیاثی در خصوص اینکه برخی از کارشناسان داوری معتقد بودند دو بازیکن پرسپولیس باید اخراج می شدند، تاکید کرد: من این نظر را قبول ندارم. این مسئله به نظر شخصی داور و شرایط مسابقه بستگی دارد.آنهایی که اینگونه نظر می دهند خودشان را به جای داور در وسط میدان قرار دهند تا به درستی تصمیمات ترکی پی ببرند. 
عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به عملکرد کمک داوران بازی هم یادآور شد: آنها هم قضاوت خوبی داشتند و شاید بتوان یکی دو اشتباه کوچک کمک ها در آفساید گیری اشاره کرد. 
غیاثی درباره اینکه گفته می شود قضاوت شهرآورد نوبتی است و فقط به چند داور خاص می رسد، گفت: مطرح کردن چنین حرف هایی درست نیست.داورانی این مسابقه را سوت می زنند که شایسته تر از بقیه بوده و از همه نظر آمادگی لازم را داشته باشند. 
وی در پاسخ به این سئوال که چرا محسن قهرمانی دیدار استقلال و پرسپولیس را سوت نزد،تصریح کرد: شانس قهرمانی برای قضاوت شهرآورد 71 به اندازه سایر داوران بین المللی بود و از اول قرار نبود او داور مسابقه باشد. این رسانه ها بودند که بارها روی قضاوت قهرمانی مانور دادند و نسبت به این مسئله گمانه زنی کردند. 
عضو کمیته داوران با انتقاد از برخی رسانه ها تاکید کرد: رسانه هایی که از چند هفته قبل خبر دادند، قهرمانی داور شهرآورد است بزرگترین ضربه را به او زدندو حتی شانس مساوی قهرمانی در مقایسه با سایر داوران را هم از بین بردند. 
غیاثی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه اگر قرار نبود قهرمانی داور مسابقه باشد، پس چرا سفر آسیایی او لغو شد، گفت: قهرمانی به لائوس نرفت چون حسین عسگری به عنوان نماینده ایران در مسابقات حضور داشت و دیگر نیازی نبود داوری از کشورمان به این کشور برود. 
وی در پایان گفت: اعضای کمیته داوران هم تا ساعت 20 چهارشنبه هفته پیش برای انتخاب داور به جمع بندی نرسیده بودند. آن وقت برخی رسانه ها از هفته ها قبل می گفتند قهرمانی مسابقه را قضاوت می کند. 
هفتاد و یکمین شهرآورد بزرگ تهران روز گذشته در ورزشگاه آزادی و با قضاوت محسن ترکی برگزار شد و استقلال توانست با دو گل پرسپولیس را شکست دهد. 

/ 0 نظر / 17 بازدید